Studenti se speciálními potřebami [WIP]

Udělal bych nějaký výcuc Krumpových stránek ve smyslu: Proč se to vyplatí to mít, na jaké obtíže se to dá získat, koho kontaktovat, co za papír podepsat, s kým domlouvat funkční diagnostiku a co je na tom papíře (resp. o co se dá žádat ve smyslu úlev) a jak to funguje v reálu (je potřeba říci to učitelům) etc.

Speciální potřeby

Deprese

Jednou z nejčastějších potíží, se kterými se potýkají studenti (nejen Matfyzu) jsou deprese. Zejména první ročník vysoké školy je náročný, nejenom kvůli obrovské náročnosti a množství probírané látky, ale i kvůli velkým změnám ve stylu a způsobu výuky mezi střední a vysokou školou.

Pokud máte pochybnosti, jestli netrpíte depresí a nebo byste rádi věděli, jak silnou depresí trpíte, můžete si vyzkoušet na následujícím odkazu tzv. Beckův test deprese:

Je ale nutno mít na paměti, že tento test je pouze orientační. Deprese může s časem měnit svou intensitu i závažnost.

Deprese nejsou jako zlomená noha, pokud jsou neléčené, často se mohou s časem zhoršovat. Univerzita Karlova má k dispozici odborníky na spoustu různých psychických obtíží. Přeci jen diagnostika je vždy spolehlivější od živého člověka, než od neosobního formuláře.

Neváhejte se tak obrátit na odborníky. Viz následující sekce.

Funkční diagnóza

Funkční diagnóza je papír, který podrobně popisuje problém, který student má a opatření, kterých má právo využít (např. více času na testy)

Informovaný souhlas

Informovaný souhlas o zpracování osobních údajů