Kolej Kajetánka

Kolej Kajetánka (nebo Kajka) je velice dobře umístěná zvlášť pro informatiky.

Umístění

Na budovu na Malé straně se lze dostat do 25 minut s využitím tramvaje a nebo o max 5 minut pomaleji pěšky. Pěší cesta je celkem příjemná, vede více méně buď rovně a nebo z kopce. Navíc se člověk projde uličkami kolem Pražského hradu s výhledem na Petřín, a po krásném mostě s výhledem na tunel Blanka. Optimální pěší cesta z K2 má 28 minut svižnou chůzí, s jenom jedním pohodový semaforem => minimální rozptyl.

MHD: Nejbližší koleji je zastávka Kajetánka kde jezdí autobus 180. Velmi silně doporučujeme jej využívat pouze mimo dopravní špičku nebo pokud vám nevadí přijít o půl hodiny později. Zastávky Baterie a Drinopol jsou cca stejně daleko - asi 8 minut pěšky. Jezdí tam tramvaje 1,2 respektive 22,25. Tramvaje tam mají vlastní pruhy, takže téměř vždy jezdí včas.

Zdroje jídla: Ve všední dny má na obědy otevřeno menza na K1. Asi 200m od koleje je Billa, s jinými obchody je to trochu slabší - na Vypichu (asi 30 min pěšky, 20 min tramvají) je Kaufland, další obchody jsou na Dejvické (tam se dostanete tím prokletým autobusem, cca za 10-40 minut). Pokud chcete Lidl, tak se podívejte jestli není někde kam pravidelně jezdíte - například na Hostivaři, na Albertově nebo v Karlíně jsou.