Syntax highlighting of Kolej Kajetánka

# Kolej Kajetánka
[Kolej](/Koleje) Kajetánka (nebo Kajka) je velice dobře umístěná zvlášť pro informatiky.

## Umístění
Na budovu na Malé straně se lze dostat do 25ti minut s využitím tramvaje a nebo o max 5 minut pomaleji pěšky. Pěší cesta je celkem příjemná, vede více méně buď rovně a nebo z kopce. Navíc se člověk projde uličkami kolem Pražského hradu s výhledem na Petřín, a po krásném mostě s výhledem na tunel Blanka. [Optimální pěší cesta z K2](https://en.mapy.cz/s/nozoguvuko) má 28 minut svižnou chůzí, s jenom jedním pohodový semaforem => minimální rozptyl.

**MHD**: Nejbližší koleji je zastávka Kajetánka kde jezdí autobus 180. Velmi silně doporučujeme jej využívat pouze mimo dopravní špičku nebo pokud vám nevadí přijít o půl hodiny později. Zastávky [Baterie](https://en.mapy.cz/s/muvovekumu) a [Drinopol](https://en.mapy.cz/s/bunovonuvo) jsou cca stejně daleko - asi 8 minut pěšky. Jezdí tam tramvaje 1,2 respektive 22,25. Tramvaje tam mají vlastní pruhy, takže téměř vždy jezdí včas.

**Zdroje jídla**: Ve všední dny má na obědy otevřeno menza na K1. Asi 200m od koleje je Billa, s jinými obchody je to trochu slabší - na Vypichu (asi 30 min pěšky, 20 min tramvají) je Kaufland, další obchody jsou na Dejvické (tam se dostanete tím prokletým autobusem, cca za 10-40 minut). Pokud chcete Lidl, tak se podívejte jestli není někde kam pravidelně jezdíte - například na Hostivaři, na Albertově nebo v Karlíně jsou.