Kromě budov, ve kterých probíhá výuka těch podřadnějších předmětů, jako je matematická analýza, navštívíte i budovy jiné. Nejdůležitější z nich je SCUK Hostivař, kde probíhá většina tělocviků. Dalšími budovami jsou například Karolinum – historické sídlo univerzity, které navštívíte při imatrikulaci – a nebo loděnice v Malé Chuchli, kde probíhá výuka kanoistiky.

SCUK (Sportovní centrum UK) Hostivař

Adresa budovyHostivař
Bruslařská 10, 102 00, Praha 10 - Hostivař
OsazenstvoTělocvikáři

V prvním patře (to je to, do kterého vejdete hlavním vchodem) této budovy sídlí katedry tělesné výchovy (KTV) několika fakult, naše KTV je samozřejmě ta úplně vzadu.

Pokud hledáte šatny, u většiny sportů půjdete správně, když za vchodem sejdete po schodech a dáte se do chodby vlevo (dámské jsou pak vpravo, pánské vlevo). Na bazén si oproti ISICu vyzvedněte visací zámeček u okýnka pod schody a jděte do šaten za okýnkem. Na ostatní sporty byste měli mít zámek vlastní.

Tato budova, nebo spíše její umístění, se stane důvodem, proč budou někteří z vás nenávidět tělesnou výchovu. Budova se totiž nachází na opačném konci Prahy než zbytek matfyzáckého světa.

Karolinum (rektorát UK)

Adresa budovyPraha 1
Ovocný trh 5, 116 36, Praha 1
OsazenstvoByrokraté

Rektorát fakultě pochopitelně nepatří. Je to něco jako náš děkanát, ale „o patro výš“. Ve staroslavném Karolinu se konají dva obřady ohraničující studium: imatrikulace (tu může zažít každý) a promoce (tu jenom ti vytrvalí).

Loděnice Malá Chuchle

Adresa budovyPraha 5
Strakonická, Praha 5 - Malá Chuchle
OsazenstvoTělocvikáři

Na ty, kteří si zapíší kanoistiku, čeká první měsíc zimního semestru a poslední měsíc(e) semestru letního dojíždění do Malé Chuchle (v zimě se s kajaky nacpete mezi plavce do bazénu v Hostivaři).