Dnešní zkouška vypadala poměrně tradičně, alespoň v duchu toho, co se píše zde na fóru.
Přislo nás poměrně hodně (19 přihlášených), skoro plná S7. Doc. Koubek ihned začal rozdávat otázky, co jsem zaslechl byly
AVL a RB stromy
dvojité hešování
fibonaciho a binomialni haldy
A-sort
vyhledávání v uspořádaném poli
Ja jsem dostal univerzální hešování (definice a konstrukce c-univerzalniho systému), což jsem si vůbec ale vůbec nepřál, a podle toho taky vypadalo. Pomrdal jsem už samotnou definici a konstrukci jsem sice popsal, ale ke správnosti jí chybělo mnohé (uměl jsem to z Čepkových slajdů z ADS1 a ne moc přesně). Koubek si to pročetl a prohlásil: "No, tak to opravíme" a chvíli mě nechal přemýšlet. Po 5 minutách ticha se do toho vložil a začal mi říkat, co by jak asi mělo být. Za mého postupného přitakávání jsme se dostali k "tak nevim jestli vás mám vyhodit nebo vám dát trojku". Dostal jsem doplňující otázku na hešování přemísťováním a s dvěma ukazateli, což jsem bez větších potíží vyplodil a dostal za 3. Na to jak jsem byl dutej při první otázce luxusní známka a nebyl potřeba jediný důkaz. Od 4 mě pravděpodobně zachránilo to, že u první otázky jsem slovy popsal, jak by to mělo celé vypadat a tím dal najevo, že alespoň rámcově tomu rozumím.
Koubek je skutečně v pohodě, při samotném zkoušení docela pomáhá a pokud máte něco špatně (snad nikdo to neměl "do puntíku"), tak vám dá šanci to opravit.
Ostatni - 1 se zvednul asi po 5 minutách sám, další 3 lidi jsem viděl jak vyhodil (ale poměrně přátelsky), asi 2 lidi jsem slyšel za tři, zbytek nevím.