Literatura na Matfyzu

Lyricall

Lyricall je minimalistická, multilinguální a hlavně open source platforma pro publikaci svobodomyslné poezie. Všichni vývojáři platformy jsou matfyzáci a drtivá většina autorů také.

MaFian liFe

MaFian liF (často referováno jako mff life) je komiksový strip zachycující studium na Matfyzu. Autorem je Daniel Scheirich.

Obrázky žlutých růží

Časopis vydávaný studenty Matfyzu. Dnes už bohužel nevychází. Je ale veřejně dostupný archiv.

Matematické rozprávky

Pohádky o matematice.

Issirianina tvorba

Statistička z Matfyzu, která napsala spoustu gamebooků, knih i poezie. Asi nejznámější díla jsou:

  • Gamebook: Přežiješ týden na matfyzu? Nebavila tě matika na základce ani na střední? Tak si představ, že existují lidi, kteří se ji rozhodnou dobrovolně studovat i poté! Máš jedinečnou možnost zkusit se vžít do kůže jednoho takového studenta a zažít s ním jeho první týden na vysoké škole na matfyzu. Tato kniha není obyčejná, je to totiž gamebook - kniha, která je zároveň i napůl hra. V příběhu se budou vyskytovat možnosti volby, a právě ty budeš určovat, jak se příběh bude odvíjet. Tak co, troufneš si na takové dobrodružství?

  • Pohádky z matfyzu Soubor pohádek, které se vážou k matfyzáckému prostředí. Doporučeno spíše pro starší čtenáře, nejlépe ty, kteří mají s matfyzem osobní zkušenost.