Lékařská pomoc

Může se stát, že budete potřebovat lékařskou pomoc, ať už pravidelnou nebo akutní. V Praze je obojího požehnaně, nemusíte se tedy bát, že by vám nikdo nepomohl. Pamatujte, že pokud je to hodně akutní, vždy můžete zavolat na číslo 155, případně 112, kde se vám pomoci dostane.

Pohotovosti a ambulance

V Praze naleznete množství pohotovostí a ambulancí. Nikdy neuděláte chybu, pokud se vydáte do nejbližší velké nemocnice. Vždy s sebou musíte mít alespoň kartičku pojišťovny a nemusíte se nijak objednávat. Koleje 17. listopadu mají nejblíže nemocnici Na Bulovce (Budínova 2). Seznam všech pohotovostí včetně zubních a jejich otevírací doby naleznete na zdravotni.praha.eu. Pohotovosti ale fungují pouze v noci. Přes den fungují ambulance, které také naleznete v každé velké nemocnici. Bez objednání tam ale můžete čekat frontu.

Lékaři

Abyste nemuseli pořád chodit jen na pohotovost, je lepší si dojít k lékaři během jeho pracovní doby přímo k němu do ordinace. Seznam všech lékařů naleznete na stránkách České lékařské komory, kde naleznete kontaktní a další údaje.

Přehlášení lékaře do Prahy

Pokud víte, že se v Praze zdržíte déle, je výhodné si změnit lékaře a vybrat si nějakého v Praze. Na pravidelné preventivní prohlídky to potom budete mít o něco blíže a nebude vám to trvat celý den.

Na změnu lékaře máte nárok každé 3 měsíce. Pro změnu stačí najít si nového a říct mu, že se k němu chcete registrovat. Vyplníte registrační formulář a jste přehlášeni. Důležité je od svého minulého lékaře přenést k novému svou zdravotní dokumentaci, aby váš nový lékař znal váš celkový zdravotní stav. Svého nového lékaře si můžete hledat stejně jako bylo popsáno výše.