Karlov

V oblasti Karlova a sousedícího Albertova (pod Karlovem) zabírá naše univerzita většinu budov; kromě nás jsou tam ještě přírodovědci a lékaři. Matfyzu patří dvě budovy na konci ulice Ke Karlovu.

Ke Karlovu 3

Karlov 3 licence viz http://matfyzak.cz/wp/budovy-matfyzu-jako-vektor/

Adresa budovyKe Karlovu 3 Praha 2
OsazensvoFyzici, děkanát, studijní
ZajímavostV budově se nachází děkanát a studijní oddělení, ve sklepě vám pak zařídí ISIC. Probíhají zde fyzikální praktika.
PosluchárnyV budově se místnosti označují písmenem „M“ (M1, M2, M3, M5 a M6)
Kde se najístV okolí jsou menzy Albertov a Budeč. Rychlovarná konvice a mikrovlnka je k dispozici v respiriu, které bude brzy otevřeno.
KolaStojan ve dvoře

Budova Ke Karlovu 3 je centrální nervovou soustavou fakulty. Sídlí zde děkan, schází se tu vedení, akademický senát i vědecká rada. Cesty studentů (pokud právě neběží na přednášku nebo cvičení) končí často hned v přízemí na studijním oddělení. Na přednášky sem chodí studenti z různých sekcí dle aktuální potřeby. Na chodbě v prvním patře naleznete Galerii vědeckého obrazu.

Ke Karlovu 5

Karlov 5 licence viz http://matfyzak.cz/wp/budovy-matfyzu-jako-vektor/

Adresa budovyKe Karlovu 5 Praha 2
OsazensvoFyzici
ZajímavostSídlí zde Fyzikální ústav MFF UK. Naleznete zde Foucaultovo kyvadlo.
PosluchárnyBudova se honosí písmenem „F“ (F1, F2 a KFK)
Kde se najístV okolí jsou menzy Albertov a Budeč. Rychlovarná konvice a mikrovlnka je k dispozici v respiriu, které bude brzy otevřeno.
KolaStojan ve dvoře sousední budovy

V budově Ke Karlovu 5 sídlí Fyzikální ústav UK. V posluchárně F1 probíhá v zimním semestru „exhibiční přednáška“ Fyzika v experimentech. Vřele doporučujeme navštívit (a zatleskejte jim, budou mít radost). Samotná F1 je krásná posluchárna – je plná nejrůznějších fyzikálních hraček. Budete-li v ní mít přednášku, jistě ji oceníte.

Mapa

Karlov mapa

Karlov mapa bílá