Summary: ISIC při zápisu

ISIC [WIP]

Každý student UK musí mít průkaz studenta UK, většinou nazývaný ISIC (i když licenci ISIC mít nemusíte). Je to plastová kartička, kterou dostanete při zápisu na Matfyz. Kartička se hodí pro přístup do některých budov, dá se s ní platit v menze nebo za bagety a slouží jako základní doklad o tom, že jste studenty Matfyzu. Tento průkaz získáte na Výdejních centrech, jeden z nich je v podzemí děkanátu.

K průkazu studenta si můžete pořídit i licenci ISIC, která vás opravňuje ke slevám, které nabízí. Licence je vystavována do konce kalendářního roku (když si ji pořídíte v září či později, tak platí až do konce následujícího roku) a je třeba si ji platit. Cena je okolo 200 Kč na rok.

Prodloužení licence je možné opět provést ve výdejním centru. Velice doporučujeme provést prodloužení během letních prázdnin, protože v této době tam nebývají žádné fronty. On září to vlivem zápisu nových studentů bývá občas zdlouhavý proces.

Pokud si naopak zařizujete ISICa při zápisu, doporučujeme místo čekání na matfyzu jet si ho zařídit na Právnickou fakultu, kde není žádná fronta.