Jak to dnes vypadalo + otázky v následujících komentářích.
Každý test z informatiky byl s 9 otázkami, každá po 3 bodech, ze zaměření byly 3 otázky. Pro projití zkouškou je nutné získat aspoň polovinu bodů zaokrouhleno dolů, tj. 13 z 27. A je nutné mít z otázek ze zaměření také alespoň půlku, též zaokrouhleno dolů. (S výjimkou zaměření algoritmy a optimalizace, ti měli jen 8 otázek z toho 2 ze zaměření.)
Zadávání testů a psaní probíhalo zároveň ve 2 učebnách S4, S5. Tedy komentář k zadání byl v obou místnostech proveden Tůmou (takže to nebylo paralelní).
V místnosti je 1 člověk jako dozor, plus tam různě pobíhají lidé, kteří umějí dovysvětlit zadání. Takže pokud si člověk něčím není jistý, může se kdykoliv zeptat. Ptejte se! V nejhorším případě dostanete odpověď "Tahle věc je letos v sylabu předmětu, který se k tomu vztahuje, máte to vědět, víc vám nenapovíme.". Pokud chcete hint k otázce (ve smyslu fakt netušíte jak na ni i když třeba tématu rozumíte a předmět jste zvládali), taky se zeptejte, pravděpodobně hint dostanete a dostanou ho i všichni ostatní.
Na test nebyl na začátku stanoven limit na dobu řešení. Tedy i když naše místnost začínala možná kolem 8:45, ještě v 14:30 spousta lidí vesele i nevesele psala. (Mimochodem odhad obtížnosti na délku vypracování byl cca 2 h od zadávajících.)
Nezapomeňte si sebou doklad totožnosti s fotkou nebo ISIC, sice to nikdo nekontroloval, ale u sebe smíte mít jen doklad, psací potřeby, jídlo, pití a cokoliv, co uzná komise za přípustné v tom směru, že vám to nijak nebude pomáhat fixlovat, takže klidně plyšového medvídka, ale ne telefon či příliš chytré hodinky.
Hoši i dámy, přijďte klidně v pižamu pokud vám to bude pohodlné, fakt nikdo nevyžaduje saka a šaty, je to prostě jenom písemka bez jakékoliv ústní části.