Čajovny

Občas se najde chvíle, kdy si chcete s kamarády posedět nad šálkem dobrého čaje, vyřešit úkoly, nebo si naopak od všeho odpočinout. Přinášíme vám pár tipů na ozkoušené blízké čajovny.

Kousek od ulice Ke Karlovu se nachází Čajovna Na Cestě, na ISIC tam dávají drobnou slevu (asi 5 %). U stanice I.P. Pavlova je Čajovna Šamanka. Matematici z Karlína pak mají blízko jednu z nejlepších čajoven, čajovnu Dharmasala, kterou naleznete na Karlínském náměstí. Mají zde výborné čaje a klid. Po cestě z Malé Strany na kolej se vyskytuje Čajovna U Kostela na Štrosmajeráku, ale ve špičce bývá dost zakouřená od vodnic. Poblíž Národního divadla je velmi příjemná Květinová čajovna. Poslední, trochu netradiční, čajovna, která stojí za zmínění, je čajovna U Cesty (neplést s Na Cestě), která se pohybuje v Botanické zahradě.

Plno matfyzáků má rádo dobrý čaj, a tak nikoho nepřekvapí, že i na koleji pár takových bydlí. Ať už někoho takového znáte nebo jste ho jen zahlédli s gaiwanem na přednášce a máte dost odvahy, můžete také zkusit možnost.