Elektronické zdroje

Wiki

Aby to nebylo jednoduché, existuje několik matfyzáckých wiki.

Elektronickou verzi kuchařky najdete na kucharka.matfyzak.cz. Na adrese wiki.matfyz.cz je sbírka nejrůznějších informací od matfyzáků a pro matfyzáky týkajících se studia (zápisky, poznámky, zadání dřívějších písemek, projekty, témata diplomek atd.), zkušeností s vyučujícími a předměty, studia v zahraničí, způsobu trávení volného času v Praze a dalších věcí. Na této wiki je spousta zastaralých stránek. Užitečné podstránky ale jsou Předměty se všemi předměty a Vyučující s vyučujícími.

Další, kdysi funkční, wiki je mff.lokiware.info. Teď už není aktulizovaná, ale dají se tam najít informace užitečné především pro studenty informatiky.

Fórum

Na forum.matfyz.info je (neoficiální!) fórum fakulty. Neocenitelný zdroj informací hlavně pro informatiky (ti ho založili), ale také pro matematiky i fyziky. Dozvíte se tam hlavně užitečné informace ke zkouškám, můžete se poučit ze zkušeností předchozích ročníků a hlavně sdílejte své zážitky pro budoucí generace. Kromě informací o zkouškách (včetně zadání), bakalářkách a podobných studijních otřesnostech tam najdete také nabídky práce, minifórum koleje, SKASu, studijního oddělení a nebo veselé pozvánky na akce ve volném čase.

SKAS

Studentská komora Akademického senátu posílá informace o dění na fakultě a v akademickém senátu formou informačních statusů na svém Facebooku a Instagramu. Kromě toho má web skas.mff.cuni.cz, kde lze nalézt i aktuální informace o změnách v předpisech, návody nebo výsledky studentské ankety za poslední roky.

Spolek Matfyzák

Na webu matfyzak.cz se objevují informace o chystaných akcích nebo si tu můžete objednat matfyzácké tričko, hrníček či placku a samozřejmě také přečíst a editovat tuto kuchařku.

Facebook

Pokud nejste odpůrcem tohoto informačního kanálu, doporučujeme sledovat stránky školy, fakulty, knihovny, dále Spolek MatfyzákSKAS MFF. Bydlíte-li na Koleji 17. listopadu, může pro vás být užitečná ještě skupina Koleje 17. listopadu.

Nastupující prváci mají založenou společnou skupinu, kde se jim sdílejí informace převážně od Spolku Matfyzáka, případně SKASu. Studenti z jednotlivých oborů či studijních kruhů si často zakládají i různé vlastní facebookové či discordové skupiny, kde si sdílejí informace o zkouškách, domácí úkoly a další užitečné věci. Velké skupiny (pro všechny prváky a pro každý program) jsme vám už založili a na konci naleznete QR kód pro přidání.

Propagační akce Matfyzu

Informace o Matfyzem pořádaných akcích (obvykle pro středoškoláky a základoškoláky, ale nějaké i pro širokou veřejnost), můžete najít na další wiki, a to opmk.mff.cuni.cz. Je tam i kontakt, pokud byste se chtěli zapojit do propagačních akcí jako organizátoři. Propagační články se pak objevují na matfyz.cz.

Studnice vědomostí

Pokud jste informatici a máte přístup k Linuxové laboratoři, na /afs/ms/doc/vyuka je tzv. studnice vědomostí – různá PDF a další zdroje k různým předmětům.

Google

A samozřejmě platí – pokud něco nevíte nebo neumíte, nemusíte se to učit, stačí vám Google.

Matfyzácké mailové konference

Jsou mailingovým listem, ve správě odpovídajícího oddělení. Konference stud-l zprostředkovává informace od studijního oddělení a poradenských pracoviště směrem ke studentům. Budete tak dostávat mailem zprávy o vyhlášení různých grantů, soutěží, úředních hodinách na SO, ale rovněž o plánovaných seminářích a akcích pro studenty mimo rámec výuky. Registrovat se však musíte sami prostřednictvím lists.karlov.mff.cuni.cz/mailman/listinfo/stud-l.

Matfyz FAQ

Máte pocit, že podobný dotaz ze života na Matfyzu už třeba někdo položil? Pak možná visí i s odpovědí na Matfyz FAQ faq.matfyz.cz!

Nástěnky

Na nástěnkách SKASu (všude krom koleje), kolejní rady (na koleji), oddělení pro vnější vztahy a propagaci (hlavně nabídky prací a brigád), Spolku Matfyzák (na koleji) či studijního oddělení (na Karlově) bývají důležité (a zřídka i naprosto nedůležité) informace týkající se dané oblasti. Na nástěnkách jednotlivých kateder naleznete náměty na bakalářské a magisterské práce či úmluvy na výběrové přednášky. Na ostatních nástěnkách se dozvíte, kdo prodá skripta, kdo koho doučí, co promítají pražská kina, jaká zajímavá zaměstnání pro studenty nabízí různé firmy nebo od koho levně koupíte kolečkové brusle.