Karlín

Karlin.png does not exist. Create it?

Adresa budovySokolovská 83 Praha 8
OsazensvoMatematici
ZajímavostV suterénu je nejlepší místnost na MFF - Respirium, kde je rychlovarná konvice, tabule, mikrovlnka a místo na odpočinek. V přízemí je prodejna MatfyzPressu.
Posluchárny„K“ (K1–K12) + seminární místnosti
Kde se najístPár zastávek tramvají odtud je menza Jednota (aktuálně zavřená). U metra je pak množství fast foodů, dále v ulici je pak Billa a Lidl.
KolaStojan ve dvoře (zvoňte vrátnici)

Výsadní právo na tuto čtyřpatrovou budovu mají matematici, sídlí tu matematické katedry. V přízemí je lab a prodejna MatfyzPressu. Naproti přes ulici je prodejna potravin a pekárna. Napravo od něj je také čínské bistro, kde je po domluvě možné si jednu přestávku jídlo objednat a další vyzvednout (hodí se, když máte vyučování bez pauzy na oběd).

Nejužitečnější místností na Karlíně je bezesporu Respirium. Vlastně je to hned po malostranském labu druhá nejlepší místnost Matfyzu. Najít ho nelze úplně snadno - je umístěno v podzemí. Poté, co vejdete do budovy, tak u vrátnice zabočte vlevo, sejděte pár schodů dolů, projděte přes skleněné dveře, dolů po schodech, chodbou doleva a zhruba uprostřed chodby jsou po pravé straně dveře s nápisem Respirium. Na chodbě často nesvítí světla, takže k nalezení správných dveří to chce buď trochu odvahy a štěstí, nebo baterku.

Pokud se do Respiria dostanete, můžete využít veškerý jeho komfort: mikrovlnku, varnou konvici, tabuli pro hromadné řešení úkolů se spolužáky, knihovničku a pohodlná křesílka na odpočinek.