# skuska

<{ForumPost(poster="johny_je_len_jeden", timestamp=2007-01-15 13:02:39)}>
takze, prvy termin skusky:  
priklad 1: definuj variety C^(p) a cosi k tomu, vysvetlit znacenie..., presne nepamatam  
  
priklad 2:Taylor pre fciu o m premennych, vysvetlit znacenie a cosi k tomu  
  
priklad 3:dake predpoklady o spojitosti a dokazat, ze existuje f'(a)  
  
priklad 4:zadana funkcia tusim (x^2-y^2+3xy)/sqrt(x^2+y^2), zistit, ci sa da spojito rozsirit a ci je potom diferencovatelna  
... vyslo mi, ze ano, na f(0,0)=0, neviem, ci je dobre  
  
priklad 5: f(x,y,z):=2z/(z^2+1) .(x^2+y^2-12x+16y) tusim, zistit extremy, suprema infima, ci nadobuda na   
M:={\[x,y,z], x^2+y^2 <=36, |z|>=2}   
...vysli mi len max a min na M, a sice na tych krajnych kruzniciach hranicnych..., neviem, ci je dobre  
  
priklad 6: suma cez k, z e^(-k(x^4-1)), zistit def. obor, maximalne intervaly, kde konv. stejnomerne a kde loc. stejnomerne...  
... vyslo mi na (-oo, -1-delta)u(1+delta,oo) stejnomerne a na  
(-oo,-1)u(1,oo) lokalne stejnomerne..., tu si ale vobec nie som isty! =)  
  
prajem HF :-D
<{/ForumPost}>

<{ForumPost(poster="rarak", timestamp=2007-01-15 16:30:26)}>
1) Definice variety a tečného prostoru;  
2) Taylorův polynom s Peanovým tvarem zbytku;  
3) Důkaz věty 'O postačující podmínce pro derivace', tedy že ze spojitosti parciálních derivací plyne existence f';  
4) Vyšla mi také limita 0, měla se zjišťovat ještě diferencovatelnost, ale tu jsem nedělal;  
5) Taktéž jsem našel jen maximum a minimum na hranici;  
6) Vyšlo mi stejně..
<{/ForumPost}>

<{ForumPost(poster="Devron", timestamp=2007-01-15 18:55:32)}>
tak uspesnost zatim nepekna vim o 7 lidech a udelali jen dva, oba na trojku :)
<{/ForumPost}>

<{ForumPost(poster="Katka", timestamp=2007-01-16 15:53:18)}>
Ak by ste niekto chceli vidiet presne zadanie skusky z 15.1., tak Doc. Vesely slubil, ze ich da na net. Mame sa na to pozriet, lebo povedal, ze prvy termin dopadol katastrofalne
<{/ForumPost}>

<{ForumPost(poster="Devron", timestamp=2007-01-16 16:02:30)}>

 > Devron wrote:tak uspesnost zatim nepekna vim o 7 lidech a udelali jen dva, oba na trojku :)

edit infa... z 10 lidi vim o 9... 7 neudelalo, 2 udelali (tretaci) a oba za tri
<{/ForumPost}>

<{ForumPost(poster="Anonymous", timestamp=2007-01-20 12:08:48)}>
Heledte a odkad se to ucite?  
  
Pac treba ty variety jsem nenasel ani v te Zajickove knizce, co doporucuje Vesely...
<{/ForumPost}>

<{ForumPost(poster="Anonymous", timestamp=2007-01-20 18:48:16)}>

 > Anonymous wrote:Heledte a odkad se to ucite?  
 >   
 > Pac treba ty variety jsem nenasel ani v te Zajickove knizce, co doporucuje Vesely...

v Zajickovych skriptech to je  
(variety = plochy u Zajicka )
<{/ForumPost}>

