Softwarový projekt: Porovnání verzí

Z ωικι.matfyz.cz
Přejít na: navigace, hledání
(bezpečnost: je nás pět)
Řádka 122: Řádka 122:
  
 
[http://urtax.ms.mff.cuni.cz/prk/ Projektova komise]
 
[http://urtax.ms.mff.cuni.cz/prk/ Projektova komise]
 +
[http://blogs.sun.com/joshis/entry/student_projects_wanted Tip na infrastrukturu: Kenai.com + NetBeans - blog "Student projects wanted"]

Verze z 22. 6. 2009, 20:00

Softwarový projekt
Kód předmětu: NPRG023
Přednáší: [[]]

Výběr a zadání projektu

Tato část je neúplná a potřebuje rozšířit. Lidi, téma, ...

Práce na projektu

Tato část je neúplná a potřebuje rozšířit.

Obhajoba projektu

Tato část je neúplná a potřebuje rozšířit. Oponent, prubeh obhajoby, ...

Zapsání Projektu

Pokud máte za sebou úspěšnou obhajobu, tak vězte, že postup pro zapsání Projektu je následující:

 1. Napište na studijní oddělení (nejlépe rovnou naší referentce pyskova (zavináč) dekanat (tečka) mff (tečka) cuni (tečka) cz). V e-mailu uveďte, že si chcete zapsat Softwarový projekt. Referentka tak učiní. Tím se vám Projekt zobrazí jako zapsaný (na studijním odd.) v SISu ako PRG023 a PRG027 (Zápočet k projektu).
 2. Do indexu si zapište "Softwarový projekt". Vedoucí vám k němu zapíše zápočet v tomto tvaru: "Započteno X bodů", kde X je buď 9 + Y, pokud již máte zapsanou zálohu, nebo 15 + Y, pokud jste zálohové body nevybírali. Y je počet bonusových bodů, které jste dostali. Pak to ještě vedoucí musí zadat do SISu (zpřístupněném v bodě 1).
 3. Na studijní můžete zajít kdykoliv (klidně až na konci semestru / roku), referentku pouze upozorněte na Projekt a ona vám dá razítko zpětně. Taky ji upozorněte na případné bonusové body.

Nabídky

Hledáme lidi

Tady ať je seznam projektů, které pořád ješte hledají nějaké ty lidi do týmu.

 • Aktuální nabídka: IS pro vykazování práce
Profinit opět nabízí příležitost, jak splnit předmět Softwarový projekt a zároveň si i přivydělat. Téma projektu je: "IS pro vykazování práce". Předpokládá se použití Oracle a .NET technologií, nicméně jejich znalost není podmínkou.
Firma Profinit, s.r.o. sídlí u stanice tramvaje Královský letohrádek, což jsou 2 stanice z Malostranského náměstí. Na MFF zajišťuje výuku předmětu Softwarové inženýrství pro praxi. Profinit, s.r.o. patří mezi přední softwarové firmy zaměřuje se na poskytování komplexních řešení a služeb v oblasti informačních technologií.
Při úspěšné práci na projektu můžeme nabídnout stálé zaměstnání.
Kontakt
Profinit s.r.o
michal<tecka>podzimek<zavinac>profinit<tecka>cz:
martin<tecka>hlavaty<zavinac>profinit<tecka>cz:
http://www.profinit.cz
 • Internet3D -------------- Výzva je aktuální. Projekt naplno rozběhneme začátkem letního semestru 2009.:
Sháníme 2-3 vývojáře pro doplnění týmu pro softwarový projekt Internet3D, který má zobrazovat trojrozměrné virtuální prostředí na mobilních telefonech. Projekt je podporován Vodafonem a Resarch & Developement Centre for Mobile Applications (RDC) při Katedře telekomunikační techniky ČVUT, takže kromě splnění povinnosti SW projektu je možnost každý měsíc získat stipendium 5000 Kč.
Cílem v projektu Internet3D je vytvořit platformě přenositelný prohlížeč virtuální světů pro mobilní telefony. Ve vývoji je architektura, která by byla maximálně přenositelná a podporovala trojrozměrnou grafiku. Programuje se v C++, používá se OpenGL pro Embeded Systems (zjednodušená verze OpenGL) a pro GUI se použije QT.
Dalším cílem je propojení virtuálního světa s hlasovým rozpoznáváním a syntetizací. Modul pro rozpoznávání a syntetizaci hlasu je už hotový. Virtuální světy by měly obsahovat počítačem řízené postavy, které by komunikovaly s uživatelem hlasem. Prozatím je hotová implementace SIP klienta pro Windows Mobile.
Potřebovali bychom lidi pro tyto úkoly:
- programování v OpenGL pro zobrazení světů
- síťové protokoly (SIP), propojení zvukového kanálu s PDA
- animace postav, hlavně pohyby rtů
- modelování virtuálních světů
- programování pro PDA zařízení (Windows Mobile, Symbian)
- psaní vědeckých článků v angličtině
Kontakt: osind <zavinac> seznam.cz
 • Binary Chief:
Ahoj! Zhaname ludi na novy a zaujimavy softwarovy projekt:
http://urtax.ms.mff.cuni.cz/prk/zadani/bchief.pdf
V skratke povedane, ide o vytvorenie nastroja, ktory spravne rozparsuje 4GB binarny subor reprezentujuci podrobnu mapu celej europy, ktora sa pouziva v znamych navigacnych zariadeniach. Vystupom nastroja bude vygenerovany user friendly interface, pomocou ktoreho mapu jednoducho nakreslime. Nastroj bude napisany tak, aby dokazal rozparsovat a vygenerovat pristupovy kod k lubovolnemu predlozenemu binarnemu suboru.
Ak mate teda zaujem podielat sa na vyvoji, kontaktujte veduceho projektu pana RNDr. Davida Bednárka. Alebo piste na adresu: bedecs <zavinac> nextra.sk.
 • Birdos:
Ahoj, hledame jednoho cloveka na projekt Birdos - sbirani regitracnich dat v jednotkach Junaka. Jsou mozne dve zamereni:
1) Design + logika filtru na data a sestav
2) import-export dat xml<->SQL databaze
Projekt je psanej v C++ Builderu 6.0, v roce 2007 by mel bejt program nasazenej do praxe! Tak kdybys mel zajem, tak se neboj ozvat na logik(*)skaut,org nebo ICQ:307482486. Hezkej den Matyas
 • Jízdní řády pro PDA s využitím GPS:
Náplní projektu je vymyslet a naprogramovat aplikaci pro kapesní počítače, která bude hledat nejkratší spojení v MHD a navigovat chodce na zastávku.
Projekt je ve fázi návrhu a promýšlení, máme již vedoucího. Hledáme 1 až 2 lidi. Nejžhavějším problémem je v tuto chvíli jak vydolovat z mapy (1:10 000) informaci o pěším přechodu z libovolného místa na některou z nejbližších zastávek. Takže primárně sháníme někoho kdo se vyzná v mapách (pro GPS).
Hledáme někoho, kdo:
- umí programovat uživatelské rozhraní pro Windows Mobile (neliší se moc od stolních Windows)
- umí pracovat s GPS (na úrovni rozhraní PDA - GPS přijímač)
Pokud Vás projekt zaujal (a nemusíte přitom splňovat uvedená kritéria), ozvěte se, zasvětíme Vás. kontakt zde


 • Softwarový projekt s možností rozšíření do diplomové práce
Skupina studentů 1. ročníku NMgr. studia Informatiky oboru I2 Softwarové systémy hledá pro zajímavý projekt pod vedením RNDr. Petra Hnětynky, Phd. jehož cílem je dokončení komponentového systému SOFA 2.0, do týmu další aktivní kolegy a spolupracovníky.
SOFA 2.0 je pokročilý komponentový systém vyvýjený výzkumnou skupinou distribuovaných systémů na katedře softwarového inženýrství.
Požadujeme především znalost jazyka Java, zájem o danou problematiku je výhodou, ale ne nutností. Samozřejmostí by měla být spolehlivost a pracovitost.
V případě že tě tato nabídka zaujala, nebo by ses chtěl dozvědět další podrobnosti o projektu, nás kontaktuj na emailové adrese soft.projekt@sendmail.cz
 • Bezpečnost: 0-days! Vulnerability scanner, analýza kódu, tracer, fuzzer :

Aktuálně (duben 2008) je nás pět.

Chceš svoje 0-days? Prorazit ve světě bezpečnosti? Připravujeme projekt, který tomu právě poslouží.

Kontakt martin.zember matfyz.cz

Hledám projekt

Tady je seznam lidí, co by rádi projekt.

2008-10-07 Jan Tattermusch - atrac at centrum.cz, shanim lidi (a tema) na sofwarovy projekt. Melo by se jednat o neco v .NETu pripadne v Jave, mozno s vyuzitim databazi, zamereni na aktualni technologie je zadouci. Alternativou je nejaky softwarovy projekt spise vyzkumnejsiho charakteru (ale neco pouzitelneho v praxi). Mam pomerne dobre zkusenosti s praci v tymu, zvladam dobre .NET (VS 2003, 2005 a 2008) a o neco hure Javu, taky mam pomerne dost zkusenosti s databazemi (MS SQL, Postgres, ale i Oracle) a s navrharskou cinnosti (UML a spol.). K tomu nabizim znalost toho, jak se programuje v mimoskolnim prostredi (temer dvouleta praxe ve firme).

Návrhy projektů

 • Hledam nadsence pro softwarovy projekt. Chci delat neco 3d grafickyho, nejlepe nejakou hru. Ale konkretni zadani se vymysi, az bude pohromade par lidi. Sam mam par napadu. Kdo sdili podobne nadseni pro 3d, necht se mi ozve. vencax<zavin>centrum<tecka>cz .Diky V.

Odkazy

Projektova komise Tip na infrastrukturu: Kenai.com + NetBeans - blog "Student projects wanted"