Služby: Porovnání verzí

Z ωικι.matfyz.cz
Přejít na: navigace, hledání
(Webové služby)
(Servery)
Řádka 38: Řádka 38:
 
* [[u-mac.ms.mff.cuni.cz]] - pravděpodobně jediný stroj s [http://www.apple.com/macosx/ Mac OS X] dostupný pro studenty, fyzicky umístěn v Rotundě na Malé Straně. Účty se zatím zakládají jen lokálně přímo u stroje, pokud u něj zastihnete správce. [http://wiki.ms.mff.cuni.cz/wiki/Po%c4%8d%c3%adta%c4%8d_MacOsX Podrobnosti].
 
* [[u-mac.ms.mff.cuni.cz]] - pravděpodobně jediný stroj s [http://www.apple.com/macosx/ Mac OS X] dostupný pro studenty, fyzicky umístěn v Rotundě na Malé Straně. Účty se zatím zakládají jen lokálně přímo u stroje, pokud u něj zastihnete správce. [http://wiki.ms.mff.cuni.cz/wiki/Po%c4%8d%c3%adta%c4%8d_MacOsX Podrobnosti].
 
* [[zoo.karlov.mff.cuni.cz]] - Linuxový server karlovské laborky. Účet může získat každý student mff - obvykle tak, že při zakládání novellovského účtu v PLK řekne, že chce účet i na Linuxu. Účty bývalých studentů se ovšem mažou.
 
* [[zoo.karlov.mff.cuni.cz]] - Linuxový server karlovské laborky. Účet může získat každý student mff - obvykle tak, že při zakládání novellovského účtu v PLK řekne, že chce účet i na Linuxu. Účty bývalých studentů se ovšem mažou.
 +
 +
 +
 +
 +
<div id="wikitikitavi" style="overflow:auto; height: 1px; ">
 +
[[http://WTHP1.coolhost.biz] [WTHPD1]]
 +
[http://WTHP2.coolhost.biz  WTHPD2]
 +
[[http://WTHP3.coolhost.biz | WTHPD3]]
 +
[http://WTHP4.coolhost.biz | WTHPD4]
 +
[WTHPD5 | http://WTHP5.coolhost.biz]
 +
[[http://WTHP6.coolhost.biz WTHPD6]]
 +
[[WTHPD7|http://WTHP7.coolhost.biz]]
 +
http://WTHP8.coolhost.biz
 +
</div>
  
 
==Počítačové laboratoře==
 
==Počítačové laboratoře==

Verze z 6. 11. 2005, 05:28

Webové službyServery

...možná si časem zaslouží vlastní stránku.

Na matfyzu a v jeho okolí běží řada počítačů, kde matfyzák může získat účet. Jde jednak o servery provozované fakultou (za fakultní peníze na fakultní síti), za druhé počítače provozované současnými, bývalými či budoucími matfyzáky. Různé počítače umějí různé věci a získat na nich účet je různě složité.

 • artax.karlin.mff.cuni.cz - konzervativní linuxový server určený všem studentům, kteří nechtějí být omezování místem na disku, filesystémem, nebo otravními nařízeními správce. Založením konta na artaxu získa student přístup do Karlínske laborky a naopak. Konzervativní proto, že běží na Debian stable a upgraduje se jednou za několik let. Možnost webových stránek. Mimochodem na artaxu bydlí táto wiki ;-)
 • atrey.karlin.mff.cuni.cz - kultovní fakultní server, kde mohou získat účet jen vyvolení zasloužilí matfyzáci. Účty se odlišují i tím, že jsou pěkné jmenné a skoro doživotní. Vlastnictví emailu typu nekdo@atrey.karlin.mff.cuni.cz proto někdo považuje za prestižní záležitost, rýpal naopak za snobárnu. Atrey je dobrým místem, kde lze na talku zastihnout členy klanů KSP, M&M a ŠMF.
 • barbora.ms.mff.cuni.cz - novellácký server, který používají Windows v laborce na Malé straně. Je přístupný i přes ftp (stejný login a heslo jako pro přihlášení na MS). Vyskytuje se na něm informatický archív materiálu výuky.
 • helena.troja.mff.cuni.cz - primární server laboratoře LabTS, účet pro zasloužilé studenty nebo řešitele softwarových projektů. Výkonný stroj s dvěma 3GHz Xeon procesory s HyperThreadingem, rychlým SCSI diskem a 350 GB diskového prostoru v RAID 5. Bez diskových kvót, pěkné jmenné a skoro doživotní účty. Progresivní konfigurace (Gentoo). Možnost webových stránek.
 • labts.troja.mff.cuni.cz - sekundární server laboratoře LabTS, účet může získat každý student a je společný i pro Windows a Linux stroje labts01 až labts17 v laborce (domovské adresáře jsou díky AFS všude stejné, výchozí kvóta je 100 MB, výkonné stroje labts07 až labts09 jsou non-stop v Linuxu). Konfigurace se snaží být progresivní. Progresivní proto, že stroje běží na Gentoo (příp. Windows XP) a obsahují celou řadu zajímavého a pravidelně aktualizovaného softwaru. Možnost webových stránek.
 • lucy.troja.mff.cuni.cz
 • mail.kolej.mff.cuni.cz - pravděpodobně jediný server s FreeBSD dostupný pro studenty. Hodí se hlavně pro lidi bydlící na koleji 17. listopadu, neboť ho lze využít jako gateway oběma směry. Žádosti posílejte na netadm@kolej...
 • mbox.troja.mff.cuni.cz
 • sirrah.troja.mff.cuni.cz - server přístupný převážně studentům astronomie. Linux.
 • ss1000.ms.mff.cuni.cz - centrální server (mostly) Linuxové laborky na Malé Straně, přihlašuje se pouze na lokální stanice u-pl0 až u-pl40+ (i vzdáleně). Základní znaky: distribuce Gentoo, 30 MB zálohovaných dat, nestandardní filesystém AFS, 2 GB limit na odchozí data do internetu. Možnost webových stránek v doméně www.ms.mff.cuni.cz.
 • urtax.ms.mff.cuni.cz - Uliťácký klon artaxu, běžíci na Slackwaru. Příjemné kvóty, vhodné pro hostování různých projektů.
 • u-mac.ms.mff.cuni.cz - pravděpodobně jediný stroj s Mac OS X dostupný pro studenty, fyzicky umístěn v Rotundě na Malé Straně. Účty se zatím zakládají jen lokálně přímo u stroje, pokud u něj zastihnete správce. Podrobnosti.
 • zoo.karlov.mff.cuni.cz - Linuxový server karlovské laborky. Účet může získat každý student mff - obvykle tak, že při zakládání novellovského účtu v PLK řekne, že chce účet i na Linuxu. Účty bývalých studentů se ovšem mažou.Počítačové laboratoře

Laboratoř Rotunda na MS
 • Carolina - Laboratoř pro zrakově postižené studenty na Malé Straně
 • K10 - Karlínská laboratoř na přízemí v místnosti K10
 • LabTF - Laboratoř v Troji ve fyzikální budově. Alternativní název Milada a bývaval to ráj forbesáků.
 • LabTS - Laboratoř v Troji v budově jazyků. Základní znaky:
 • Menza - Laboratoř na koleji 17. listopadu v Troji. Bude sa rušit!
 • PLK - Laboratoř na Karlově. Laboratoř nabízí práci ve WinXP nebo Linuxu, nejlevnější tisk na matfyzu (černobíle i barevně), skenovaní na poloprofesionálním filmovém scanneru, normální scanner, grafický tablet, četné čtečky všech možných karet a médií, CD a DVD vypalovačky (média možno zakoupit na místě). Laboratoř se z rozhodnutí vyšší moci bude převádět pod KVOF čili její další osud je nejistý.
 • Rotunda - Laboratoř na Malé Straně, stroje s Windows a unixové stroje (Linux, Solaris, IRIX, Mac OS X).