Služby: Porovnání verzí

Z ωικι.matfyz.cz
Přejít na: navigace, hledání
(Servery: 30 MB quota)
(Hledání studentů v SISu)
Řádka 1: Řádka 1:
 
==Webové služby==
 
==Webové služby==
 
* [https://is.mff.cuni.cz/sis/login.php Přímý link na login do SISu]
 
* [https://is.mff.cuni.cz/sis/login.php Přímý link na login do SISu]
* [http://st.mff.cuni.cz/ Vyhledání studenta podle jména nebo loginu]
+
* [http://st.mff.cuni.cz/ Vyhledání studenta podle jména nebo loginu] ([http://www.mff.cuni.cz/vnitro/is/sis/kdojekdo/index.php Hledání studentů v SISu])
  
 
* [http://artax.karlin.mff.cuni.cz/blog/ Blog matfyzáka]
 
* [http://artax.karlin.mff.cuni.cz/blog/ Blog matfyzáka]

Verze z 24. 6. 2005, 10:06

Webové služby

Servery

...možná si časem zaslouží vlastní stránku.

Na matfyzu a v jeho okolí běží řada počítačů, kde matfyzák může získat účet. Jde jednak o servery provozované fakultou (za fakultní peníze na fakultní síti), za druhé počítače provozované současnými, bývalými či budoucími matfyzáky. Různé počítače umějí různé věci a získat na nich účet je různě složité.

 • artax.karlin.mff.cuni.cz - konzervativní linuxový server určený všem studentům, kteří nechtějí být omezování místem na disku, filesystémem, nebo otravními nařízeními správce. Založením konta na artaxu získa student přístup do Karlínske laborky a naopak. Konzervativní proto, že běží na Debian stable a upgraduje se jednou za několik let. Možnost webových stránek. Mimochodem na artaxu bydlí táto wiki ;-)
 • atrey.karlin.mff.cuni.cz - kultovní fakultní server, kde mohou získat účet jen vyvolení zasloužilí matfyzáci. Účty se odlišují i tím, že jsou pěkné jmenné a skoro doživotní. Vlastnictví emailu typu nekdo@atrey.karlin.mff.cuni.cz proto někdo považuje za prestižní záležitost, rýpal naopak za snobárnu. Atrey je dobrým místem, kde lze na talku zastihnout členy klanů KSP, M&M a ŠMF.
 • barbora.ms.mff.cuni.cz - novellácký server, který používají Windows v laborce na Malé straně. Je přístupný i přes ftp (stejný login a heslo jako pro přihlášení na MS). Vyskytuje se na něm informatický archív materiálu výuky.
 • labts.troja.mff.cuni.cz - sekundární server laboratoře LabTS, účet může získat každý student a je společný i pro Windows a Linux stroje labts01 až labts17 v laborce (domovské adresáře jsou díky AFS všude stejné, výchozí kvóta je 100 MB, výkonné stroje labts07 až labts09 jsou non-stop v Linuxu). Konfigurace se snaží být progresivní. Progresivní proto, že stroje běží na Gentoo (příp. Windows XP) a obsahují celou řadu zajímavého a pravidelně aktualizovaného softwaru. Možnost webových stránek.
 • helena.troja.mff.cuni.cz - primární server laboratoře LabTS, účet pro zasloužilé studenty nebo řešitele softwarových projektů. Výkonný stroj s dvěma 3GHz Xeon procesory s HyperThreadingem, rychlým SCSI diskem a 350 GB diskového prostoru v RAID 5. Bez diskových kvót, pěkné jmenné a skoro doživotní účty. Progresivní konfigurace (Gentoo). Možnost webových stránek.
 • lucy.troja.mff.cuni.cz
 • mail.kolej.mff.cuni.cz - pravděpodobně jediný server s FreeBSD dostupný pro studenty. Hodí se hlavně pro lidi bydlící na koleji 17. listopadu, neboť ho lze využít jako gateway oběma směry. Žádosti posílejte na netadm@kolej...
 • mbox.troja.mff.cuni.cz
 • sirrah.troja.mff.cuni.cz - server přístupný převážně studentům astronomie. Linux.
 • ss1000.ms.mff.cuni.cz - centrální server (mostly) Linuxové laborky na Malé Straně, přihlašuje se pouze na lokální stanice u-pl0 až u-pl40+ (i vzdáleně). Základní znaky: distribuce Gentoo, 30 MB zálohovaných dat, nestandardní filesystém AFS, 2 GB limit na odchozí data do internetu. Možnost webových stránek v doméně www.ms.mff.cuni.cz.
 • urtax.ms.mff.cuni.cz - Uliťácký klon artaxu, běžíci na Slackwaru. Příjemné kvóty, vhodné pro hostování různých projektů.
 • zoo.karlov.mff.cuni.cz - Linuxový server karlovské laborky. Účet může získat každý student mff - obvykle tak, že při zakládání novellovského účtu v PLK řekne, že chce účet i na Linuxu. Účty bývalých studentů se ovšem mažou.

Počítačové laboratoře