Kolej Na Větrníku: Porovnání verzí

Z ωικι.matfyz.cz
Přejít na: navigace, hledání
(Jak to tu vypadá)
(Jak to tu vypadá)
Řádka 16: Řádka 16:
 
Kousek od koleje je obchod s potravinami, pošta, drogerie, hospoda a spousta dalšího.
 
Kousek od koleje je obchod s potravinami, pošta, drogerie, hospoda a spousta dalšího.
 
Přímo v budově prvního bloku je Bécéčko (Billiard Club), zakouřená hospoda, kde se dá zahrát kulečník nebo i fotbálek. Asi 5 minut pěšky můžete jít na Hvězdu do [http://www.klubhvezda.cz/ klubu], kde jsou skoro každý den diskotéky.
 
Přímo v budově prvního bloku je Bécéčko (Billiard Club), zakouřená hospoda, kde se dá zahrát kulečník nebo i fotbálek. Asi 5 minut pěšky můžete jít na Hvězdu do [http://www.klubhvezda.cz/ klubu], kde jsou skoro každý den diskotéky.
Nevýhoda bydlení na Hvězdě je hned vedle umístěna plochodrážní dráha, která vás může občas rušit (hlavně okna obrácená k dráze). Radši pojďte na Větrník, je to kousek.
+
Nevýhoda bydlení na Hvězdě je hned vedle umístěna plochodrážní dráha, která vás může občas rušit (hlavně pokoje, které mají okna obrácena k dráze). Radši pojďte na Větrník, je to kousek.
 
Docela slušně tu funguje společenský život, např. hraní deskových her je v podstatě na denním pořádku. Stačí se jen trochu zajímat.
 
Docela slušně tu funguje společenský život, např. hraní deskových her je v podstatě na denním pořádku. Stačí se jen trochu zajímat.
  

Verze z 17. 11. 2006, 01:03

Jak to tu vypadá

Dvojlůžkové pokoje (2,5 x 5m). Sociální zařízení a kuchyňka společná pro patro.

Ubytování Větrník má 4 bloky. Na 1. není internet(pravděpodobně se bude zasíťovávat, takže bude všude). 4.blok má nový nábytek, stejně jako většina pokojů na jedničce. Nábytek na ostatních blocích je v katastrofickém stavu, ale bydlet se s tím dá. Linoleum vypadá jako v garáži, stěny jsou děravé a padá z nich omítka (je možnost si vymalovat a nechat proplatit barvu). V přízemí jsou v oknech mříže. 3. a 4.blok má okna nová, plastová. Z těch na 2.bloku se odlupuje barva, a dělá binec v pokoji. Od zimy 2006 budou mít nové postele všichni na 2. bloku. V některých pokojích jsou ledničky (dokupují se další), v některých jsou nové matrace na postelích. Dodatek: Každý pokoj se dá zútulnit :) Dodatek2: Záchod, sprchy a kuchyňku každý den uklízí uklízečka, takže máte všude čisto bez práce. To je docela fajn ne? Nemuset čistit záchody a ucpaný odpad.

Co najdete na koleji a kolem ní Je tu ping-pongový stůl, místnost na cvičení nebo aerobic, posilovna, ve které už ale prý pár let není ani jedna činka. Jsou tu dvě místnosti s klavírem - najdete tu jak klasický klavír, tak křídlo. Ovšem všem vržou pedály, a nikdo to nechce namazat. Za druhým blokem najdete menší fotbalové hřiště s mizernými brankami, ale hrát se tam dá dobře. Za prvním blokem je volejbalové hřiště s antukou. Po síti se ptejte na vrátnici. Za kolejí je veliký sad, kde se dá buď učit pod stromem, nebo na lavičce, když je teplo, nebo si tam i zaběhat. Kousek od koleje je obchod s potravinami, pošta, drogerie, hospoda a spousta dalšího. Přímo v budově prvního bloku je Bécéčko (Billiard Club), zakouřená hospoda, kde se dá zahrát kulečník nebo i fotbálek. Asi 5 minut pěšky můžete jít na Hvězdu do klubu, kde jsou skoro každý den diskotéky. Nevýhoda bydlení na Hvězdě je hned vedle umístěna plochodrážní dráha, která vás může občas rušit (hlavně pokoje, které mají okna obrácena k dráze). Radši pojďte na Větrník, je to kousek. Docela slušně tu funguje společenský život, např. hraní deskových her je v podstatě na denním pořádku. Stačí se jen trochu zajímat.

Matfyzáci Od doby, kdy zdražili kolej 17.listopadu, je na Větrníku mnohem víc matfyzáků. A hlavně, tady nejsou zavření v buňkách u počítače, ale pořád se tu něco děje. Matfyzáků je tu opravdu dost.

Vzdálenost od školy

 • nám. Jana Palacha
  • tram 18 -> Staroměstská (~20 minut)
 • Malá Strana
  • tram 18 -> Malostranská, tram 12,20,22,23 -> Malostranské Náměstí (~25 minut)
  • tram 1,18 -> Hradčanská, tram 20 -> Malostranské náměstí (~25 minut)
  • tram 1,2,18 -> Vozovna Střešovice, přesun asi 2min, Brusnice, tram 22,23 -> Malostranské náměstí (~25 minut)
 • Karlín
  • tram 1,18 -> Hradčanská, tram 8 -> Křižíkova (~40 minut)
  • tram 1,18 -> Hradčanská, metro A -> Můstek, metro B -> Křižíkova (~35 minut)
  • tram 2 -> Dejvická, metro A -> Můstek, metro B -> Křižíkova (~35 minut)
 • Trója
  • tram 1 -> Vltavská, metro C -> Nádraží Holešovice, bus -> Kuchyňka (nebo Pelc Tyrolka) (~45 minut)
  • tram 1,2,18 -> Vozovna Střešovice, tram 15 -> Nádraží Holešovice, bus -> Kuchyňka (nebo Pelc Tyrolka) (~45 minut)
 • Hostivař
  • tram 1,18 -> Hradčanská, metro A -> Skalka, bus 154,271 -> Gercenova (~60 minut)
  • tram 2 -> Dejvická, metro A -> Skalka, bus 154,271 -> Gercenova (~60 minut)

Odkazy

www.koleje.cuni.cz/vetrnik/ Stránky KR Větrník

www.koleje.cuni.cz/vetrnik/diskuse/ Diskuzní fórum

AKCE, možnosti

Nechce se vám tahat knihy na kolej? Pro studenty dějin umění, kulturologie, historie a podobných oborů je tu řešení. http://obrazar.2web.cz/obrazar/knihovna.phtml

A ještě pro studenty dějin umění: sháníte zkušnosti, grantovou historii, položky do CV? http://obrazar.2web.cz/obrazar/mista.phtml